Zbuloni arsyet pse stresohemi shumë
medicina
Zbuloni arsyet pse stresohemi shumë

Zbuloni arsyet pse stresohemi shumë

Ne jemi të njohur për natyrën tonë optimiste dhe dashurinë por studimet e reja nga Spotify kanë zbuluar të gjitha gjërat e vogla që po stresojnë njerëzit çdo ditë.

Nuk po flasim për shqetësimet e mëdha si ngrohja globale por të gjitha mikrobet e vogla që luajnë me mendjet tona çdo ditë. Këtu janë zakonet kryesore të shqetësimit për secilin nga ne:

67% shqetësohen sepse nuk flenë mjaftueshëm.

22% prej nesh shqetësohen për qenin ose macen që kanë lënë në shtëpi vetëm.

16% prej nesh shqetësohen për mbajtjen gjallë të bimëve që kanë në shtëpi

Ndërsa këto mund të tingëllojnë si gjëra të vogla, studimi zbuloi se 74% prej nesh po i gjejnë problemet e jetës së përditshme gjithnjë e më shumë stresuese.

© ZHURNAL 03.05.2019, 16:02 | L.E. | 2,247 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."