Nëntë persona të lënduar në 12 aksidente në Shkup
kronika
Nëntë persona të lënduar në 12 aksidente në Shkup

Nëntë persona të lënduar në 12 aksidente në Shkup

Shkup, 3 maj- Gjatë ditës së kaluar në rrethinën e SPB- Shkup kanë ndodhur 12 aksidente ku lëndime të rënda trupore ka marrë një person, ndërsa lëndime trupore tetë persona.

Nga komunikacioni janë përjashtuar tre automjete të cilat nuk kanë qenë të regjistruara dhe nëntë shoferë para së të pajisen me të drejtën e ngasjes së automjetit.

Sipas informacioneve të SPB- Shkup, me shpejtësi të madhe nga se lejohet ka lëvizur një shofer.

Për parkim jo të rregullt janë shqiptuar 10 gjoba, derisa karrotreci ka larguar tetë automjete.

© ZHURNAL 03.05.2019, 10:41 | L.E. | 717 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."