Delegacioni amerikan i ”Lutjeve të Mëngjesit” viziton sot Prekazin Alsat-M
kosova
Delegacioni amerikan i ”Lutjeve të Mëngjesit” viziton sot Prekazin Alsat-M

Delegacioni amerikan i ”Lutjeve të Mëngjesit” viziton sot Prekazin Alsat-M

Prishtinë, 14 maj - Një delegacion nga SHBA-ja i “Lutjeve të Mëngjesit”, sot do të qëndrojë për vizitë në Prekaz të Kosovës.

Delegacioni që shoqërohet nga deputetë të Kuvendit të Kosovës, pas vizitës në Prekaz do të qëndrojë në Drenas dhe pastaj do ta takojnë kryetarin e Prizrenit, Mytaher Haskuka.

Ndërkohë, gjatë ditës së hënë, delegacioni amerikan që kryesohet nga ish-kongresisti Randy Hutgren takoi kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinajn.

© ZHURNAL 14.05.2019, 09:24 | Xh.I. | 531 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."