20 vjet nga masakra e Korishës
kosova
20 vjet nga masakra e Korishës

20 vjet nga masakra e Korishës

Prishtinë, 13 maj - Sot bëhen 20 vjet nga masakra e kryer nga forcat serbe në fshatin Korishë të Prizrenit.

Në tubimin përkujtimor kushtuar kësaj dite që njihet edhe si “Dita e Martirëve” do të marrë pjesë edhe presidenti Hashim Thaçi.

Më 13 maj 1999, u krye masakra e tmerrshme në Korishë nga ushtria dhe policia serbe ku u vranë 77 persona.

© ZHURNAL 13.05.2019, 09:16 | Xh.I. | 611 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."