Zhvendosja e turmës , Forcat Speciale bëjnë lëvizjen urgjente
shqiperia
Zhvendosja e turmës , Forcat Speciale bëjnë lëvizjen urgjente

Zhvendosja e turmës , Forcat Speciale bëjnë lëvizjen urgjente

Zhvendosja e turmës së protestuesve drejt Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit ka sjellë edhe reagimin e shpejtë të policëve në terren. Menjëherë pas nisjes së protestuesve, forcat speciale ka lëvizur me shpejtësi për në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit në Unazë.
 
Pas Drejtorisë së Policisë së Shtetit, protestuesit do të lëvizin drejt parlamentit, më pas tek Ministria e Brendshme dhe në fund tek Policia e Tiranës. Rreth 1500 forca policie janë në terren.

© ZHURNAL 13.05.2019, 19:43 | T.E. | 863 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."