Trageti i linjës Vlorë-Brindisi përplaset në port
shqiperia
Trageti i linjës Vlorë-Brindisi përplaset në port

Trageti i linjës Vlorë-Brindisi përplaset në port

Trageti i linjës Vlorë-Brindizi është përplasur sot me kalatën e portit.

Në momentin e përplasjes trageti ka qenë i ankoruar në port kur stuhia dhe dallgët e mëdha e kanë shtyrë drejt pankinës.

Drejtuesit e tragetit po luftojnë me dallgët dhe erën e fortë. Sipas drejtuesve të tragetit kjo situatë ka ardhur si pasojë e mungesës së barrierës mbrojtëse në portin e Vlorës.

© ZHURNAL 12.05.2019, 19:02 | T.E. | 1,642 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."