Ambasada e SHBA-ve dënon dhunën e protestës së opozitës në Shqipëri
shqiperia
Ambasada e SHBA-ve dënon dhunën e protestës së opozitës në Shqipëri

Ambasada e SHBA-ve dënon dhunën e protestës së opozitës në Shqipëri

Ambasada amerikan reagon ndaj protestes se opozites

“Ambasada e SHBA dënon dhunën e pranishme gjatë protestës së sotme. Objektivi i deklaruar i opozitës për ta bërë demokracinë e Shqipërisë më të fortë shkon kundër dhunës që është duke u ushtruar nga protestuesit. Dhuna është thelbësisht jodemokratike dhe duhet të ndalojë. Drejtuesit e protestës kanë përgjegjësinë të nxisin qetësi. Iu bëjmë thirrje të gjitha palëve që të tregojnë vetëpërmbajtje”.

© ZHURNAL 11.05.2019, 22:50 | T.E. | 421 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."