19 të plagosur nga protesta e opozitës në Tiranë
shqiperia
19 të plagosur nga protesta e opozitës në Tiranë

19 të plagosur nga protesta e opozitës në Tiranë

Deri tani, siç raporton TopChannel, janë 15 efektivë policie të plagosur dhe 4 protestues që po marrin ndihmë mjekësore.

Në ndërkohë, Ambasada Amerikane në Tiranë ka dënuar ashpër dhunën e përdorur në këtë protestë.

Nga ana tjetër, kryeministri shqiptar, Edi Rama ka thënë se akte të tilla e dëmtojnë jashtëzakonisht shumë imazhin e Shqipërisë.

© ZHURNAL 11.05.2019, 22:45 | T.E. | 1,375 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."