Qershitë luftojnë diabetin
medicina
Qershitë luftojnë diabetin

Qershitë luftojnë diabetin

Efekti anti-inflamator i qershive ju ndihmon që të mbani trupin tuaj të shëndetshëm; për më tepër qershitë renditen më poshtë se shumë fruta të tjerë për nga indeksi i glycemic.

Kjo nënkupton se qershitë nuk shkaktojnë ngritje të sheqerit tuaj të gjakut dhe nivelet e insulinës, njofton Klan Kosova.Këto veti e bëjnë qershinë si mbrojtëse kundër diabetit dhe të jetë një frut i rëndësishëm për menaxhimin e diabetit nëse tanimë e keni atë.

© ZHURNAL 01.05.2019, 10:01 | L.E. | 1,630 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."