Shtetas të Kosovës dhe Shqipërisë mashtruan disa tetovarë
kronika
Shtetas të Kosovës dhe Shqipërisë mashtruan disa tetovarë

Shtetas të Kosovës dhe Shqipërisë mashtruan disa tetovarë

Tetovë, 27 prill - Sektori për Punë të Brendshme (SPB) në Tetovë ka kallëzuar penalisht personat L.S (30) nga Kosova dhe S.S (23) nga Shqipëria për shkak të dyshimeve për kryerje të veprës penale të “mashtrimit”.

 

Në maj të vitit 2017 të kallëzuarit kanë treguar fakte të rr.ejshme dhe në këtë mënyrë i kanë ma.shtruar katër persona nga rajoni i Tetovës.

 

Të kallëzuarit janë prezantuar si persona që kanë nevojë për ndihmë në para për shërim ndërmjetësim për viza pune ose shitje automjetesh.

Kështu të kallëzuarit kanë përfituar rreth 984 mijë denarë (rreth 16 mijë euro) në mënyrë të pal.igjshme.

© ZHURNAL 27.04.2019, 19:18 | T.E. | 4,705 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."