Një familje 4 anëtarëshe i nevojiten në muaj 534 euro që t’i përmbushë nevojat kryesore
ekonomi
Një familje 4 anëtarëshe i nevojiten në muaj 534 euro që t’i përmbushë nevojat kryesore

Një familje 4 anëtarëshe i nevojiten në muaj 534 euro që t’i përmbushë nevojat kryesore

Shkup, 18 prill - Një familje katër anëtarëshe në mars i janë nevojitur minimum 32,852 denarë që t’i përmbushë nevojat kryesore.

Sipas shportës minimale që e përpiloi Lidhja e Sindikatave të Maqedonisë, më tepër para ose 13.798 denarë i nevojiten për ushqim, ndërsa për shpenzime komunale dhe pajisje shtëpiake  i nevojiten që të  veçojë minimum 10.414 denarë. Për higjienë personale deh për higjienë  në shtëpi një familje i nevojiten minimum 2.324 denarë, ndërsa për transport 2,154 denarë. Për veshje dhe këpucë i nevojiten 2.154 denarë, ndërsa për aktivitete kulturore 1.070 denarë.

© ZHURNAL 19.04.2019, 08:40 | B.L. | 4,143 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."