Rritet numri i vetvrasjeve
maqedonia
Rritet numri i vetvrasjeve

Rritet numri i vetvrasjeve

Shkup, 16 prill - Sipas të dhënave të Ministrisë së Punëve të Brendshme, vitin e kaluar në nivel shtetëror është rritur numri i vetvrasjeve, në raport me vinin 2017, transmeton Zhurnal.

Në fillim të vitit të kaluar janë regjistruar 121 vetvrasje, nga të cilat 29 në Shkup, 20 në qytetin e Shtipit, 16 në Manastir, 14 në Kumanovë dhe nga tetë në Veles, Ohër dhe Tetovë, ndërsa në vitin 2017 janë regjistruar 103 vetvrasje.

Në vitin 2016, përsëri, janë kryer 136 vetvrasje dhe 177 tentim për vetvrasje.

© ZHURNAL 16.04.2019, 09:35 | Xh.I. | 1,911 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."