Macron i trishtuar pas djegies së Katedrales Notre Dame
bota
Macron i trishtuar pas djegies së Katedrales Notre Dame

Macron i trishtuar pas djegies së Katedrales Notre Dame

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka thënë se është i trishtuar për djegien e Katedrales Notre Dame në Paris.

Ai ka thënë se bashkëndjenë me të gjithë katolikët dhe popullin francez, njofton Klan Kosova.

“Notre-Dame është përfshirë nga flakët. Pikëllim i madh për të gjithë kombin. Bashkëndjejë me të gjithë katolikët dhe popullin francez. Ashtu si të gjithë bashkëqytetarët e mi, jam i trishtuar që ta djegur këtë pjesë tonën”.

© ZHURNAL 15.04.2019, 23:08 | T.E. | 775 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."