Armët franceze përdoren në luftën e Jemenit
bota
Armët franceze përdoren në luftën e Jemenit

Armët franceze përdoren në luftën e Jemenit

Armët që Franca i ka shitur Arabisë Saudite dhe Emirateve të Bashkuara Arabe (EBA) janë duke u përdorur në luftën në Jemen, pohoi media franceze, transmeton Anadolu Agency (AA).

© ZHURNAL 15.04.2019, 21:26 | T.E. | 716 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."