MPB turke: Konfiskohen 5 tonë drogë në ujërat ndërkombëtarë
bota
MPB turke: Konfiskohen 5 tonë drogë në ujërat ndërkombëtarë

MPB turke: Konfiskohen 5 tonë drogë në ujërat ndërkombëtarë

Ministria e Punëve të Brendshme e Turqisë njoftoi sot se gjatë një aksioni në ujërat ndërkombëtarë janë konfiskuar pesë tonë drogë dhe janë arrestuar 13 persona, raporton Anadolu Agency (AA).

“Është zbatuar aksion me emrin “Operacion bashkimi” në të cilin u konfiskuan pesë tonë kanabis në pluhur dhe u arrestuan 13 persona”, thuhet në njoftimin e ministrisë.

© ZHURNAL 15.04.2019, 14:40 | Xh.I. | 664 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."