Veseli falënderon deputetët për votimin e Ligjit e Asociimit në Organizata Joqeveritare
kosova
Veseli falënderon deputetët për votimin e Ligjit e Asociimit në Organizata Joqeveritare

Veseli falënderon deputetët për votimin e Ligjit e Asociimit në Organizata Joqeveritare

Në Kuvendin e Kosovës sot është votuar për Ligjin për Asociimit në Organizata Joqeveritare.

 

“E drejta e asociimit është njëra nga të drejtat më fondamentale të një demokracie”, ka shkruar Veseli në Facebook, transmeton Klan Kosova.

 

“Ky ligj është i bazuar në praktikat më të mira ndërkombëtare dhe ka marrë në konsideratë rekomandimet e shoqërisë civile të Kosovës. Duke e votuar këtë ligj, ne e kemi fuqizuar demokracinë e vendit tone”.

© ZHURNAL 15.04.2019, 14:36 | Z.H. | 233 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."