Publikohen pamjet e filmit të ri “Star Wars”
kulture
Publikohen pamjet e filmit të ri “Star Wars”

Publikohen pamjet e filmit të ri “Star Wars”

Filmi që nga 20 dhjetori në kinematë botërore “Disney” dhe “Lucasfilm” kanë publikuar trailerin e kapitullit të nëntë të filmit “Star Wars”, kështu duke zbuluar edhe titullin e projektit.

Ky kapitull titullohet “Star Wars: The Rise of Skywalker” dhe pritet të dal më 20 dhejtor në kinema, përcjellë rtv21.tv “Star Wars 9” do të përfundojë trilogjinë e re të sagës të krijuar nga George Lucas, duke u përqendruar te beteja finale mes Urdhrit të Parë, të drejtuar nga Lideri Suprem Kylo Ren dhe Rezistencës, që përfshin Jedi Rey, Finn dhe pilotin kurajoz Poe Dameron.

© ZHURNAL 15.04.2019, 10:41 | L.E. | 868 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."