Patriarku serb Irinej mban shërbesë në Rahovec
kosova
Patriarku serb Irinej mban shërbesë në Rahovec

Patriarku serb Irinej mban shërbesë në Rahovec

Patriarku i Kishës Ortodokse serbe, Irinej, po qëndron për vizitë në Rahovec.Ai arriti herët në mëngjes në këtë qytet, me ç’rast shërbeu një liturgji.

Patriarku e përshëndeti Ipeshkvin e Rashkës dhe Prizrenit, Teodosie, me klerikë dhe besimtarë të shumtë.Ky është qyteti i parë në një seri vendesh që Irinej pritet t’i vizitojë si pjesë e një vizite të popullit serb në Kosovë.

© ZHURNAL 14.04.2019, 12:44 | T.E. | 862 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."