Mueller i përfundon hetimet e ndërhyrjes ruse në SHBA
bota
Mueller i përfundon hetimet e ndërhyrjes ruse në SHBA

Mueller i përfundon hetimet e ndërhyrjes ruse në SHBA

Këshilltari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara, Robert Mueller, tha se i ka përfunduar hetimet rreth ndërhyrjes së dyshuar të Rusisë në zgjedhjet në SHBA më 2016 dhe bashkëpunimit të mundshëm midis fushatës së presidentit Donald Trump dhe zyrtarëve rusë.

Mueller tha se e dorëzoi raportin te prokurori i përgjithshëm.

© ZHURNAL 22.03.2019, 22:31 | T.E. | 945 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."