Reformat në gjyqësor, kusht për investimet e huaja
maqedonia
Reformat në gjyqësor, kusht për investimet e huaja

Reformat në gjyqësor, kusht për investimet e huaja

Shkup, 14 mars - Euroambasadori Samuel Zbogar tha se është koha që reformat në gjyqësor të tregojnë rezultate konkrete. Kusht për investimet e huaja të reja, do të jetë gjyqësor i pavarur dhe i lirë që biznesmenët të kenë besim tek institucionet, theksoi Zhbogar. Ai sot bisedoi me biznesmenë nga Oda Ekonomike ku u hapën edhe temat rreth bashkëpunimit rajonal të kompanive nga Ballkani Perëndimor, por kërkohej një zgjidhje edhe për shkallën e lartë të korrupsionit.

© ZHURNAL 14.03.2019, 22:59 | T.E. | 1,662 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."