Aksident në punë, vdes nga goditja e rrymës elektrike
kronika
Aksident në punë, vdes nga goditja e rrymës elektrike

Aksident në punë, vdes nga goditja e rrymës elektrike

Radovish, 14 mars- 59 vjeçari nga fshati Voisllavcë ka gjetur vdekjen nga një goditje elektrike gjatë kryerjes së punimeve, transmeton Zhurnal. A.P. ishte i punësuar në minierën në Radovish.

Inspektim në vendin e ngjarjes kanë kryer prokurori publik, inspketorët e punës dhe inspektor nga Inspektoriati Shtetëror për elektrikë dhe paisje në minierë. Gjithashtu inspektim kanë kryer edhe ekipet SPB Radovish. 

Me urdhër të prokurori publik trupi i pajetë është dorëzuar për autopsi. 

© ZHURNAL 14.03.2019, 16:38 | L.E. | 8,464 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."