Shkupjani përdhunon vajzën e tij 13 vjeçare
kronika
Shkupjani përdhunon vajzën e tij 13 vjeçare

Shkupjani përdhunon vajzën e tij 13 vjeçare

 

Shkup, 14 mars- Një vajzë e moshës 13 vjeçare nga Shkupi ka denoncuar rastin në polici se është përdhunuar nga babai i saj, transmeton Zhurnal. 

Sipas MPB, vajza mbrëmë ka denoncuar rastin se disa herë me rradhë është malltretuar fizikisht dhe psiqikisht nga babai i saj E.F. (50), pas çka edhe është përdhunuar. 

Ai është arrestuar dhe ndalur në stacionin policor. Nga MPB njoftojnë se për rastin në fjalë janë informuar edhe prokurori publik dhe Qendra për punë sociale. Po ndërmirren gjtha masat për zbardhjen e plotë të rastin. 

Vajza është ndalur nga një ekip profesional për t'i dhënë ndihmën psikologjike. 

© ZHURNAL 14.03.2019, 16:16 | L.E. | 53,306 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."