Vret gruan dhe e mbulon me gjethe drunjësh, autoritetet në Australi sjellin vendimin për personin nga Maqedonia e Veriut
kronika
Vret gruan dhe e mbulon me gjethe drunjësh, autoritetet në Australi sjellin vendimin për personin nga Maqedonia e Veriut

Vret gruan dhe e mbulon me gjethe drunjësh, autoritetet në Australi sjellin vendimin për personin nga Maqedonia e Veriut

 

Autoritetet në Australi kanë sjellur vendimin për qytetarin nga Maqedonia e Veriut me iniciale B.R. për vrasjen e gruas Karen. Ai është shpallur fajtor dhe këtë vendim duhet ta konfirmojë Gjykata Supreme. 

Vrasjen e ka bërë dy vite më parë ndërkaq arsyet e vrasjes supozohet se janë motivet financiare të B.R. 

Autori i vrasjes pasi që ka kryer vrasjen, viktimën e ka dërguar në një park pas çka e ka fshehur me gjethe drunjësh.

Policia ka arritur të gjejë trupin e pajtë pas disa muajsh kërkimi. 

© ZHURNAL 13.03.2019, 14:12 | L.E. | 4,970 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."