Paraburgim për personin që përdhunoi vajzën me aftësi të kufizuara
kronika
Paraburgim për personin që përdhunoi vajzën me aftësi të kufizuara

Paraburgim për personin që përdhunoi vajzën me aftësi të kufizuara

 

Strumicë, 12 shkurt- Prokuroria Themelore Publikë në Strumicë ka ngritur padi penale kundër 32 vjeçarit i cili përdhunoi vajzën me aftësi të kufizuara, transmeton Zhurnal. 

Siç njoftoi prokuroria, përdhunuesi me 11 dhjetor të vitit të kaluar pasi që e ka njohur vajzën dhe shtëpinë e saj, ka shkuar në shtëpinë e saj e ka sulmuar dhe me pas e ka përdhunuar. Ai e ka shfrytëzuar rastin pasi që vajza ka qenë e vetme në shtëpi. 

Kundër tij është shqiptuar masa paraburgim për kryerjen e veprës penale përdhunim ndaj personit me aftësi të kufizara. 

© ZHURNAL 12.02.2019, 14:19 | L.E. | 3,258 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."