16 shkurt, parashikohen 200 mijë protestues
shqiperia
16 shkurt, parashikohen 200 mijë protestues

16 shkurt, parashikohen 200 mijë protestues

Tiranë, 11 shkurt - E shtuna po vjen vrullshëm. Me 16 shkurt opozita ka ftuar popullin e pakënaqur nga kryeministri Rama për bashkëqeverisjen e tij me krimin, siç akuzojnë Basha dhe Kryemadhi, pra me  këtë protestë synojnë ta largojnë Edi Ramën.

Nga selia e PD dhe LSI thonë se parashikojnë mbi 200 mijë veta me datë 16 shkurt. Dhe pas datës 16 do të krijohet një qeveri e re pa Edi Ramën kryeministër, qeveri e cila do të marrë fatet e vendit për të marrë statusin kandidat në BE si dhe për të zhvilluar zgjedhjet e parakohshme parlamentare dhe ato vendore, në një ditë, brenda këtij viti.

 

© ZHURNAL 11.02.2019, 09:31 | Xh.I. | 1,757 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."