Dëbora bllokon veriun e shqipërisë, në Kalanë e Dodës 9 familje kërkojnë ndihmë
shqiperia
Dëbora bllokon veriun e shqipërisë, në Kalanë e Dodës 9 familje kërkojnë ndihmë

Dëbora bllokon veriun e shqipërisë, në Kalanë e Dodës 9 familje kërkojnë ndihmë

Në fshatin Shulla në Kalanë e Dodës në Dibër, 9 familje kërkojnë ndihmë për hapjen e rrugës, pasi janë bllokuar nga bora.

Sipas banorëve pushteti vendor nuk ka dhënë ndihmë për të hapur rrugët edhe pas thirrjes së tyre.

“Kërkojmë ndihmë të na hapin rrugët, pasi na duhet të ecim në këmbë. Kemi frikë mos na sëmurën fëmijët apo familjarë të tjerë dhe nuk na ndihmojnë”, janë shprehur banorët.

© ZHURNAL 12.01.2019, 22:08 | T.E. | 1,976 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."