Shqipja i ndez temperaturat me hitin e ri `Janari` (Video)
showbiz
Shqipja i ndez temperaturat me hitin e ri `Janari` (Video)

Shqipja i ndez temperaturat me hitin e ri `Janari` (Video)

Shqipe Lajqi është 27 vjeçare me prejardhje nga Rugova e Pejës por e lindur dhe e rritur në Borken të Gjermanisë ku ajo jeton edhe me familjen. Hera e parë që ka provuar të këndojë ka qenë si 5 vjeçare duke kënduar kështu coverin e këngës ‘Coco jambo’. Megjithatë ajo ka pasur gjithmonë interes për muzikë. Si 13 vjeçare ajo ka konkuruar për herë të parë në një festival në Borken të Gjermanisë me këngën e Christina Aguilera të titulluar ‘Genie in a bottle’ si dhe një vit më vonë me këngën ‘1000 miles’ nga Vanessa Carlton. Insprimi për muzikë për të filluar një karierë si këngëtare ka qenë nga motra e saj derisa këngën ‘Janari’ ajo e ka realizuar në Prishtinë tek Nurteel me tekst nga Ghulo kurse personi që e ka shtyrë më tepër të bëj këtë projekt ka qenë këngëtari Shpat Kasapi. Videoprojekti është publikuar nga ArkivaShqip.

Për të dëgjuar hitin e saj të ri klikoni në vazhdim:

© ZHURNAL 12.01.2019, 11:59 | T.E. | 3,471 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."