Nokia 9 PureView mund të lansohet në fund të këtij muaji
teknologji
Nokia 9 PureView mund të lansohet në fund të këtij muaji

Nokia 9 PureView mund të lansohet në fund të këtij muaji

Nokia 9 PureView është përfolur për një kohë të gjatë, por më në fund duket të jetë afër, me thashethemet e fundit që raportojnë se mund të lansohet para fundit të janarit.

Kjo është sipas burimeve në “kanalin e shpërndarjes së Nokia”, të cilët folën me 91mobiles.

Burimet thonë se Nokia 9 PureView do të lansohet në një ngjarje në Dubai në fund të janarit dhe se do të lansohet në nivel global. Një burim i veçantë me sa duket konfirmoi gjithashtu të njëjtën gjë për ueb faqen, përcjell Telegrafi.Nëse kjo është e vërtetë atëherë lansimi do të ishte pak më herët se sa pritej, me një thashetheme të mëparshme duke vënë lansimin në MWC 2019, në fund të shkurtit.

Nokia 9 PureView është përfolur të ketë pesë kamera në anën e pasme, një aparat fotografik përballë me dy lente, një skaner të gjurmëve të gishtave në ekran dhe fuqi premium.  

© ZHURNAL 12.01.2019, 10:02 | E.D. | 1,782 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."