Pas konfliktit me Majk, këngëtarja e njohur ka për t’i thënë diçka Majlinda Zekës
showbiz
Pas konfliktit me Majk, këngëtarja e njohur ka për t’i thënë diçka Majlinda Zekës

Pas konfliktit me Majk, këngëtarja e njohur ka për t’i thënë diçka Majlinda Zekës

Majk dhe Majlinda Zeka e patën një lidhje të dështuar.

Reperi Majk e pati një lidhje të dështuar me prishtinasen Majlinda Zeka me të cilën e ka tashmë një djalë

Mirëpo sado që Roani ka qenë mrekullia që i ka gëzuar të dy, kjo nuk mjaftoj që dyshja të kthehen sërish bashkë.

Madje Majk dhe Majlinda tashmë i kanë acaruar akoma më shumë raportet dhe e gjithë kjo shkak i djalit.

Së fundmi reperi e ka akuzuar ish të dashurën se nuk po e lë ta shoh djalin dhe kjo e fundit pati ardhur me reagime krejtësisht të kundërta.

Pas një postimi në Instagram, Majlinda Zeka ka marrë përkrahje të madhe nga shumë njerëz, ndër ta edhe nga këngëtarja e njohur, Tringa Kay./Lajmi.net/

© ZHURNAL 06.12.2018, 10:08 | Z.H. | 1,349 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Sela i drejtohet Zaevit: Shiko punët e tua, mos u përziejë në punët e Kosovës

Shkup, 14 dhjetor - Kryetari i Aleancës së Shqiptarëve në Maqedoni, Ziadin Sela, ka reaguar ndaj deklaratave të kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev, se “ tani nuk është koha për ta formuar ushtrinë e Kosovës, dhe se Ballkani nuk duhet të bëhet fuqi baruti”.

Sela me këtë rast ka thënë se “bën thirrje tek liderët e shteteve të kenë kujdes për vendimet e marra, tregojnë fytyrën e zezë dhe nacionaliste të Kryeministrit Zaev, fillimisht ndaj shqiptarëve, Kosovës si dhe ndaj SHBA-ve si mbështetës kryesor i Kosovës në themelimin e Ushtrisë së saj”.

Ai shtoi se “Ky fjalor i Kryeministrit Zaev ndaj Ushtrisë së Kosovës vë në pikëpyetje edhe raportin e tij me SHBA duke lënë për të dyshuar se një Kosovë pa ushtri do ti konvenonte vetëm Serbisë dhe Rusisë. Andaj Kryeministri Zaev bën mirë të shikojë në oborrin e tij dhe ti bëjë reformat e duhura në Maqedoni dhe mos të përzihet në politikën e brendshme të shtetit të Kosovës”.

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Maqedonisë e cilëson deklaratën e shefit të ekzekutivit maqedonas si të papranueshme, dhe e fton që ta tërheqë këtë deklaratë.

Ziadin Sela, uron gjithë shqiptarët për formimin e ushtrisë së Kosovës.

© ZHURNAL 14.12.2018, 23:17 | T.E.
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."