Si dukeshin gratë e bukura të viteve ’90, pa Photoshop dhe kirurgji plastike?
showbiz
Si dukeshin gratë e bukura të viteve ’90, pa Photoshop dhe kirurgji plastike?

Si dukeshin gratë e bukura të viteve ’90, pa Photoshop dhe kirurgji plastike?

Ditëve të sotme, shumë njerëz e përdorin Photoshopin dhe aplikacione të tjera në kompjuter dhe telefon për të postuar fotografi “të versioneve më të mira” të vetes në Instagram dhe rrjete të tjera sociale.

Në të kaluarën, kirurgjia plastike ishte e njohur vetëm për yjet e spikatura si Michael Jackson, por sot, është një gjë pothuajse krejt e zakonshme që e bëjnë të gjithë yjet.

Por aktoret dhe modelet në fund të shekullit të 20-të e kishin pushtuar botën, vetëm me bukurinë  e tyre natyrale.

Më poshtë shihni fotografitë që dëshmojnë se gratë e viteve ’90 ishin gratë më të bukura në histori!

Kim Basinger

Cindy Crawford

Sharon Stone

Charlize Theron

Sherilyn Fenn

Claudia Schiffer

Naomi Campbell

Stephanie Seymour

 

Catherine Zeta-Jones

Michelle Pfeiffer

Salma Hayek

Sophie Marceau

Monica Bellucci

Meg Ryan

Demi Moore

Cameron Diaz

Jennifer Aniston

Christy Turlington

 

Liv Tyler

Laetitia Casta

Angelina Jolie

© ZHURNAL 06.12.2018, 09:50 | Z.H. | 1,315 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

Sela i drejtohet Zaevit: Shiko punët e tua, mos u përziejë në punët e Kosovës

Shkup, 14 dhjetor - Kryetari i Aleancës së Shqiptarëve në Maqedoni, Ziadin Sela, ka reaguar ndaj deklaratave të kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev, se “ tani nuk është koha për ta formuar ushtrinë e Kosovës, dhe se Ballkani nuk duhet të bëhet fuqi baruti”.

Sela me këtë rast ka thënë se “bën thirrje tek liderët e shteteve të kenë kujdes për vendimet e marra, tregojnë fytyrën e zezë dhe nacionaliste të Kryeministrit Zaev, fillimisht ndaj shqiptarëve, Kosovës si dhe ndaj SHBA-ve si mbështetës kryesor i Kosovës në themelimin e Ushtrisë së saj”.

Ai shtoi se “Ky fjalor i Kryeministrit Zaev ndaj Ushtrisë së Kosovës vë në pikëpyetje edhe raportin e tij me SHBA duke lënë për të dyshuar se një Kosovë pa ushtri do ti konvenonte vetëm Serbisë dhe Rusisë. Andaj Kryeministri Zaev bën mirë të shikojë në oborrin e tij dhe ti bëjë reformat e duhura në Maqedoni dhe mos të përzihet në politikën e brendshme të shtetit të Kosovës”.

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Maqedonisë e cilëson deklaratën e shefit të ekzekutivit maqedonas si të papranueshme, dhe e fton që ta tërheqë këtë deklaratë.

Ziadin Sela, uron gjithë shqiptarët për formimin e ushtrisë së Kosovës.

© ZHURNAL 14.12.2018, 23:17 | T.E.
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."