Si dukeshin gratë e bukura të viteve ’90, pa Photoshop dhe kirurgji plastike?
showbiz
Si dukeshin gratë e bukura të viteve ’90, pa Photoshop dhe kirurgji plastike?

Si dukeshin gratë e bukura të viteve ’90, pa Photoshop dhe kirurgji plastike?

Ditëve të sotme, shumë njerëz e përdorin Photoshopin dhe aplikacione të tjera në kompjuter dhe telefon për të postuar fotografi “të versioneve më të mira” të vetes në Instagram dhe rrjete të tjera sociale.

Në të kaluarën, kirurgjia plastike ishte e njohur vetëm për yjet e spikatura si Michael Jackson, por sot, është një gjë pothuajse krejt e zakonshme që e bëjnë të gjithë yjet.

Por aktoret dhe modelet në fund të shekullit të 20-të e kishin pushtuar botën, vetëm me bukurinë  e tyre natyrale.

Më poshtë shihni fotografitë që dëshmojnë se gratë e viteve ’90 ishin gratë më të bukura në histori!

Kim Basinger

Cindy Crawford

Sharon Stone

Charlize Theron

Sherilyn Fenn

Claudia Schiffer

Naomi Campbell

Stephanie Seymour

 

Catherine Zeta-Jones

Michelle Pfeiffer

Salma Hayek

Sophie Marceau

Monica Bellucci

Meg Ryan

Demi Moore

Cameron Diaz

Jennifer Aniston

Christy Turlington

 

Liv Tyler

Laetitia Casta

Angelina Jolie

© ZHURNAL 06.12.2018, 09:50 | Z.H. | 1,469 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."