Adresari Kombëtar i Gjendjes Civile, Lleshaj mbledh Prefektet e drejtuesit e policisë
shqiperia
Adresari Kombëtar i Gjendjes Civile, Lleshaj mbledh Prefektet e drejtuesit e policisë

Adresari Kombëtar i Gjendjes Civile, Lleshaj mbledh Prefektet e drejtuesit e policisë

Tiranë, 6 dhjetor - Ministri Lleshaj takim me përgjegjësit e Gjendjes Civile dhe strukturat e Policisë, për adresarin e shtetasve

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj zhvilloi një takim pune me Prefektët, Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, drejtorët Vendore të Policisë, si dhe përgjegjësit e Zyrave të Gjendjes Civile në të gjithë vendin, në lidhje me ecurinë e punës për Regjistrin Kombëtar të Gjendjes Civile.

Ministri është ndalur në problematikën e mungesës së përcaktimit të saktë të adresave për shtetasit shqiptarë, apo përdorimin e kodeve 999, 888 e 000.

Lleshaj ka kërkuar marrjen e masave të menjëhershme për koordinimin e punës nga të gjitha hallkat përgjegjëse, nën vëmendjen e Prefektëve të Qarqeve dhe strukturave vendore të Policisë, në mënyrë që të përshpejtohet puna në të gjithë vendin për identifikimin dhe plotësimin e plotë të Adresarit Kombëtar të Gjendjes Civile.

© ZHURNAL 06.12.2018, 15:09 | Xh.I. | 415 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."