Temperaturat në Shqipëri ulen në -4°C
shqiperia
Temperaturat në Shqipëri ulen në -4°C

Temperaturat në Shqipëri ulen në -4°C

Tiranë, 6 dhjetor - Do të mbetemi në ndikimin e motit të qëndrueshëm me kthjellime dhe vranësira të lehta prezente në të gjithë territorin e Shqipërisë.

Më të dukshme, vranësirat paraqiten në zonat jugore- juglindore. Pasditja dhe nata vijojnë me kthjellime dhe vranësira të shpeshta por pa rrezikuar shira.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie në të dy vlerat ekstremale, ku mëngjesi do të shënojë -4°C në zonat malore ndërsa mesdita do të ngjisë termometrin 18°C në bregdet.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi lindor-verilindor ndërsa në brigjet detare krijohet dallgëzim 2 ballë.

© ZHURNAL 06.12.2018, 11:08 | Xh.I. | 393 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."