“Bravo, politika duhet të mësojë nga ju”
shqiperia
“Bravo, politika duhet të mësojë nga ju”

“Bravo, politika duhet të mësojë nga ju”

Tiranë, 6 dhjetor - Përmes një mesazhi në rrjetin social, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka përshëndetur protestën që po zhvillohet këtë të enjte përballë Ministrisë së Arsimit nga mijëra studentë të të gjuitha fakulteteve të Tiranës.

Kryemadhi shkruan se politika duhet të mësojë prej këtyre studentëve që janë ngritur në këmbë për të kërkuar të drejtat e tyre.

Mesazhi i Kryemadhit:

BRAVO!

Ju meritoni të jetoni të lumtur në Shqipëri. Politika duhet të mësojë prej jush. Respekt dhe mirënjohje!

© ZHURNAL 06.12.2018, 11:07 | Xh.I. | 887 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."