Piktori shqiptar shkëlqen në Rusi, fiton konkursin
kulture
Piktori shqiptar shkëlqen në Rusi, fiton konkursin

Piktori shqiptar shkëlqen në Rusi, fiton konkursin

Piktori shqiptar Edlir Reka është shpallur fitues në një konkurs në Rusi dhe tashmë piktura e tij do të qëndrojë në “Muzeun e Artit Modern” në Moskë.

“Nuk kam fjalë për këtë, më besoni, dua shumë të flas, por fitorja të lë pa fjalë”, shkruan në Facebook Reka.

© ZHURNAL 05.12.2018, 12:07 | Z.H. | 3,173 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.al, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."