« Flasin analistët » A është gjetur kompromisi për çështjen e emrit?
Çmendet Gruevski: Hyrja në Parlament më 27 prill akt patriotik
Musliu: Nuk ka asgjë të keqe që LSDM përkrah kandidatët e BDI-së
Zaev i hap dyert PDSH-së për në qeveri, sinjali i parë rikonstruim i Qeverisë?
Për dënimet ndaj Fetait dhe Janevës, do të vendosë Këshilli Penal
Katica-i-Fatime-701x490.jpg

Shkup, 25 shtator - Gjykata Supreme e ka kthyer lëndën "Dhuna" deri tek Gjykata Apelit dhe ka sjellur vendim që me dënimet prej 2000 eurove ndaj prokuroreve Katica Janeva dhe Fatime Fetai, të vendosë Këshilli Penal në Gjykatën Themelore Shkupi 1, transmeton Zhurnal.

Gjykatësja Mihajllova e anuloi seancën e kaluar për lëndën, ku i akuzuar i parë është ish kryeministri, Nikolla Gruevski, ndërsa të akuzuar janë edhe ish ministri për transport dhe lidhje, Mile Janakievski dhe deputetja e VMRO-DPMNE-së, Daniella Rangellova.

Prokurorja Fetai, pasi që nuk iu dha fjala nga Mihajllova, i tha gjykatëses se nuk ka ardhur në Gjykatë që ta shohin se sa është e bukur, ndërsa më pas e akuzoi Mihajllovën se ka bërë falsifikat me proçesverbalin e seancës së kaluar. Në shkurt, Fetai dhe Janeva ngritën ankesë deri tek Gjykata Themelore Shkupi 1 kundër vendimit të Gjykatës me të cilën prokuroreve iu shqiptua dënim me të holla prej nga 2000 euro secilës.

Të akuzuarit për dhunë nuk i mbronë më avokati Nikolla Dodevski sepse ai është dëshmitarë në rastin e PSP-së, "Talir", për larje parashë dhe finansim jolegal të VMRO-DPMNE-së./Zhurnal.mk

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 25.09.2017, 13:05  | Z.H. | 2,732 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
29-ti , ditë historike për liderët shqiptarë
A do të rimëkëmbet PDSH-ja nëse bëhet pjesë e qeverisë së Zaevit? Flasin analistët
« Analistët » LSDM drejt rrugës së VMRO-së, pushteti absolut dëmton Maqedoninë
Çairasit - Zekës: Të kanë skaduar çokollatat
Çmendet Gruevski: Hyrja në Parlament më 27 prill akt patriotik
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.