« Flasin analistët » A është gjetur kompromisi për çështjen e emrit?
Çmendet Gruevski: Hyrja në Parlament më 27 prill akt patriotik
Musliu: Nuk ka asgjë të keqe që LSDM përkrah kandidatët e BDI-së
Zaev i hap dyert PDSH-së për në qeveri, sinjali i parë rikonstruim i Qeverisë?
Arrestimin e Jug e konfirmojnë edhe nga MPB
mvr_6.jpg

Shkup, 21 shtator - Nga Ministria e Punëve të Brendshme konfirmuan se në mëngjesin e sotëm është arrestuar kumanovari Igor Jug, dhunuesi i cili morri pjesë në natën e kobshme të 27 prillit, transmeton Zhurnal.

Siç potencojnë nga MPB, 47 vjeçari Igor Jug është i akuzuar për veprën penale "pjesmarrje në turmë e cila pengon që personi zyrtar të kryej detyrën zyrtare", e dënuar me nenin 284 alinea 1 të kodit penal të Republikës së Maqedonisë.

"Më 21.09.2017 nga persona zyrtar të SPB Kumanovë me urdhër të Prokurorisë Themelore Publike lidhur me ngjarjet e 27.04.2017 në Parlamentin e Maqedonisë, është arrestuar personi I.J (47) nga Kumanova", thuhet mes tjerash në njoftimin e MPB-së.

UPDATE: 21.09.2017 10:52:00

### 21.09.2017 09:34:00

Arrestohet Igor Jug, njëri prej dhunuesve në natën e 27 prillit në Kuvend
ij.jpg

Kumanovë, 21 shtator - Mëngjesin e sotëm në Kumanovë është arrestuar Igor Jug, një nga dhunuesit më 27 prill në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë, i cili u fut në pres qendrën e Kuvendit dhe sulmoi deputetë dhe gazetarë, njofton Telma, transmeton Zhurnal.

Pas incidentit në fund të prillit, është hapur hetim kundër Jug, por ai ishte i pakapshëm për policinë./Zhurnal.mk

 21.09.2017, 09:34  | 60 | 7,791 i lexuar
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
29-ti , ditë historike për liderët shqiptarë
A do të rimëkëmbet PDSH-ja nëse bëhet pjesë e qeverisë së Zaevit? Flasin analistët
« Analistët » LSDM drejt rrugës së VMRO-së, pushteti absolut dëmton Maqedoninë
Çairasit - Zekës: Të kanë skaduar çokollatat
Çmendet Gruevski: Hyrja në Parlament më 27 prill akt patriotik
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.