« Flasin analistët » A është gjetur kompromisi për çështjen e emrit?
Çmendet Gruevski: Hyrja në Parlament më 27 prill akt patriotik
Musliu: Nuk ka asgjë të keqe që LSDM përkrah kandidatët e BDI-së
Zaev i hap dyert PDSH-së për në qeveri, sinjali i parë rikonstruim i Qeverisë?
Këshilli gjyqësor, pa qëndrim për kritikat e Pribesë
priebe_1.jpg

Shkup, 20 shtator - Këshilli Gjyqësor tani për tani nuk ka qëndrim zyrtar lidhur me raportin e Pribes, ku thuhet se pikërisht ky Institucion, jo që nuk e mbron por edhe e pengon pavarësinë dhe autonominë e gjykatësve.

Kryetari i trupit i cili emëron dhe shkarkon gjykatësit, Zoran Karaxhoski thotë se raporti është dërguar në përkthim, e madje më pas do të shqyrtohet në seancë prej ku do të ketë edhe qëndrim publik.

Në insistimin e gazetarëve, Karaxhovski foli për pjesën e Raportit të Pribes i cili nënvizon se sistemi automatik për shpërndarjen e lëndëve ka qenë cak i keqpërdorimeve që lëndët të përfundojnë tek disa gjykatës të caktuar. Ai gjithashtu tha se vlerësimi është paushall, por e mbështetë rekomandimin e raportit për revizion të sistemit.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.09.2017, 16:04  | Xh.I. | 986 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
29-ti , ditë historike për liderët shqiptarë
A do të rimëkëmbet PDSH-ja nëse bëhet pjesë e qeverisë së Zaevit? Flasin analistët
« Analistët » LSDM drejt rrugës së VMRO-së, pushteti absolut dëmton Maqedoninë
Çairasit - Zekës: Të kanë skaduar çokollatat
Sinani e "harron" Andrrën, shfaqet në krahet e kësaj bukuroshe (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.