« Flasin analistët » A është gjetur kompromisi për çështjen e emrit?
Çmendet Gruevski: Hyrja në Parlament më 27 prill akt patriotik
Musliu: Nuk ka asgjë të keqe që LSDM përkrah kandidatët e BDI-së
Zaev i hap dyert PDSH-së për në qeveri, sinjali i parë rikonstruim i Qeverisë?
Premierë e "Intervowen" nga Daria Andonovska në forumin e CEEC 16+1 në Kinë
kultt_2.jpg
Loading...

Shkup, 20 shtator- Në kuadër të forumit për bashkëpunim të CEEC 16+1 (Evropa Qendrore-lindore dhe Kina / Central-Eastern Europe & China)) më 23 shtator premierë do të shfaqet vepra "Intervowen" nga kompozitorja Daria Andovska, e shkruar për orkestrën tradicionale simfonike kineze.

Për performancën e forumit janë porositur 16 kompozime nga kompozitorët-përfaqësues të 16 vendeve nga Evropa Qendrore Lindore, nga të cilët janë përzgjedhur vetëm dy performanca, midis të cilave edhe "Intervowen".

Performanca premierë do të jetë në Zheniang, ku mbahet forumi, në të cilin do të marrin pjesë delegacione të larta nga gjashtëmbëdhjetë vende të përfshira në CEEC 16+1.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.09.2017, 12:56  | L.E. | 323 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
29-ti , ditë historike për liderët shqiptarë
A do të rimëkëmbet PDSH-ja nëse bëhet pjesë e qeverisë së Zaevit? Flasin analistët
« Analistët » LSDM drejt rrugës së VMRO-së, pushteti absolut dëmton Maqedoninë
Çairasit - Zekës: Të kanë skaduar çokollatat
Çmendet Gruevski: Hyrja në Parlament më 27 prill akt patriotik
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.