« Flasin analistët » A është gjetur kompromisi për çështjen e emrit?
Çmendet Gruevski: Hyrja në Parlament më 27 prill akt patriotik
Musliu: Nuk ka asgjë të keqe që LSDM përkrah kandidatët e BDI-së
Zaev i hap dyert PDSH-së për në qeveri, sinjali i parë rikonstruim i Qeverisë?
Toyota përgatit Celica e re?
toy_4.jpg

Toyota është duke përfunduar punën në modelin Supra të freskuar dhe prodhuesi japonez shpejt do të ketë edhe një automobil të ri sportiv nga e kaluara.

Raportet sugjerojnë se Toyota në gamën e saj do të ketë serish Celica e njohur, pasi që kompania japoneze serish formalisht ka ruajtur këtë emër.

Sipas mediave të huaja, ekzistojnë disa opsione për realizimin e  Celica të re.

Njëri nga metodat që modeli me të njëjtin emër serish të dalë në treg, është që Toyota të lansojë një automobil plotësisht të ri, i cili do të ishte model bazik sportiv në programin e  prodhimit të prodhuesit japonez.

Në këtë rast, njëjtë sikur te versionet e kaluara të Celica, edhe ky model do të bazohej në platformën e re  mekanike TNGA.

Toyota tashmë ka bërë me dije se GT86 i ri do të arrijë në vitin 2019 dhe në partneritet me Subaru, me ndihmën e së cilës u krijua gjenerata e parë e modeleve Toyota GT86/Subaru BRZ.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.09.2017, 15:06  | L.E. | 620 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
29-ti , ditë historike për liderët shqiptarë
A do të rimëkëmbet PDSH-ja nëse bëhet pjesë e qeverisë së Zaevit? Flasin analistët
« Analistët » LSDM drejt rrugës së VMRO-së, pushteti absolut dëmton Maqedoninë
Çairasit - Zekës: Të kanë skaduar çokollatat
Sinani e "harron" Andrrën, shfaqet në krahet e kësaj bukuroshe (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.