« Analizë "BIRN" » Kryetari Sadiki ka futur komunën në borxh prej afro 1 milion euro
« Ibraimi për Zhurnal » Centralizimi i buxhetit nga Qeveria, ka qenë diskriminues për komunat shqiptare
Banorët e lagjeve Dizhon dhe Xhon Kenedi, "Një Vsiar ka lind nana, të priftë e mbara"
Aleanca për Shqiptarët sot në Bogovinë themeloi degën e Asambles së Femrës
Shtëpia me vetëm një dhomë gjumi shitet për 700 mijë funte
shtepi.jpg

Një nga shtëpitë më të vogla të Londrës është shitur shumë më shumë se çmimi fillestar i saj, shkruajnë mediat britanike, përcjell Telegrafi.

Shtëpia me vetëm një dhomë gjumi, e cila është vënë në treg, disponon rreth 26 metra katrorë hapësirë.

Por edhe pse e vogël, kjo shtëpi, që nga dalja në shitje muajin e kaluar, është shikuar nga rreth 100 të interesuar.

Dhe pavarësisht nga se ajo kërkon një rinovim të plotë, shtëpisë i janë bërë 19 oferta, duke përfunduar me atë të Robin Swailes, i cili kishte ofruar 713.823 funte.

Ai tha: “Të gjithë kanë ëndërr të kenë një shtëpi në qendër të Londrës. Ajo është e vogël, por e bukur dhe ne do ta rinovojmë atë”.

Ky çmim thuhet se është rreth tri herë më shumë se çmimi mesatar i shtëpive në Britani.

Vlerësohet gjithashtu se me një rinovim të plotë, vlera e shtëpisë do të arrinte në rreth një milion funte. 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.03.2017, 16:06  | L.E. | 1,124 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Valon Bela godet ashpër Zeqirija Ibrahimin nga Lëvizja BESA: "Zeka i Abisë. Deri dje, argat i BDI-së
Gruevski intervistë në televizionin e Kosovës: Shqiptarët gabuan anën (Video)
Muhamedi i VMRO-së: Ja për çka kanë nevojë shqiptarët
BDI sot në Shkup mbajti Konventën promovuese për zgjedhjet lokale 2017, promovoi kandidatët për kryetar komune
Aleanca për Shqiptarët sot në Bogovinë themeloi degën e Asambles së Femrës
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.