Zhurnal - Agjenci e lajmeve

Zhurnal.mk

Qofte e Qipros

Zhurnal sfidon Talat Xhaferin, eja në debat publik
Edhe PDSH-ja në "krahët" e Zoran Zaevit
"Ringu" i fundit i SHBA-së përmes Hojt Ji për ta debllokuar Maqedoninë
Qofte e Qipros
qofte.jpg

Përbërësit

300 gr mish i bluar

4 patate

1 qepë

majdonoz te fresket

1 vezë

gjysme gote miell gruri

Biber i zi

qimnon

kripë

Hapat

1 I pastrojmë patatet dhe i premë nerende, qepen po ashtu e premë në copa të imta.

2 Në enë i vendosim patatet, qepen, mishin, vezën, miell grurin, erëzat, majdanozin e grire dhe kripen ia shtojmë dhe e bëjmë ngjeshjën e qofteve.

3 Qoftet i fërgojmë në vaj.

Ju bëftë mirë!

 17.03.2017, 12:04  | L.E. | 1,197 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin._