« Zhurnal mëson » Stevo Pendarovski koordinator nacional për anëtarsimin e Maqedonisë në NATO?
Fetai: Politikanët në Maqedoni zëvendësojnë popullin me sekretaresha
« Analizë "BIRN" » Kreu i Sarajit Murati në mungesë të projekteve ideore ka humbur 1.5 milion euro për i..
Para lokaleve partitë politike të ulen në tryezë të përbashkët dhe të zotohen për zgj..
Spasovski: Dorëzuam iniciativë për vazhdimin e seancës me 67 nënshkrime, Veljanovski nuk ka arsye që të mos e thërret seancën
17360676_1420885314636164_708988463_n.jpg

Shkup, 17 mars - Sekretar i përgjithshëm i LSDM-së sot në një konferencë për shtyp në hapësirat e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, prezantoi iniciativën për vazhdimin e seancës konstituive në mënyrë që të zgjidhet spikeri i ri i Kuvendit, informon Zhurnal.

Spasovski mes tjerash tha se në iniciativë janë 67 nënshkrime të deputetëve të Maqedonisë si dhe potencoi se tani më ish Kryeparlamentari Trajko Veljanovski nuk ka arsye që të mos thirrë seancën konstituive.

“Sot dorëzuam iniciativë për vazhdimin e seancës të Parlamentit, me 67 nënshkrime të deputetëve të Parlamentit. Presim që Trajko Veljanovski menjëherë të thirrë seancë konstituive. I pari hap do të jetë zgjidhja e Kryeparlamentarit të ri, dhe pastaj do të formohet qeveria e re”, ka theksuar mes tjerash Oliver Spasovski.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.03.2017, 10:53  | Z.H. | 3,960 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Luana pubikon foton më të nxehtë pas martesës së Marinës! (Foto)
Vala e ftohtit në Maqedoni, shihni se çfarë moti na pret
Arrestohet Igor Jug, njëri prej dhunuesve në natën e 27 prillit në Kuvend
Reja e Shyhretes kujton natën e beqarisë (Foto)
Refiqe Tërnava nuse, ky është bashkëshorti i saj (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.