« Analizë "BIRN" » Kryetari Sadiki ka futur komunën në borxh prej afro 1 milion euro
« Ibraimi për Zhurnal » Centralizimi i buxhetit nga Qeveria, ka qenë diskriminues për komunat shqiptare
Banorët e lagjeve Dizhon dhe Xhon Kenedi, "Një Vsiar ka lind nana, të priftë e mbara"
Aleanca për Shqiptarët sot në Bogovinë themeloi degën e Asambles së Femrës
Hallvë
hallve_1.jpg

Përbërësit

125 gr gjalpë e shkrirë ose margarin

1 gote miell

1 gote sheqer pluhur

2 gota qumësht

1 vanilje

Hapat

1 Shkrini vajat, shtoni miellin dhe me lugë të drurit bëne përzierjen në temperature të ultë.

2 Përzierja e kësaj është punë pak që kërkon durim sepse rreth 35-40 minuta duhet të bëhet përzierja.

3 Ndërsa në anën tjetër në gjezve e vendosim qumështin dhe vaniljen, shtoni ngadalë te mielli dhe përzieni.

4 Pastaj shtoni sheqer pluhurin dhe në temperaturë të ulte e vazhdoni përzierjen.

5 Kur nuk ngjitët në lugë atëherë domethënë se ka arrit të bëhet.

6 E largojmë nga zjarri e leme në pritje rreth 10 minuta.

7 Tani do të jetë e gatshme për shërbim.

Ju bëftë mirë!

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.03.2017, 16:29  | L.E. | 2,761 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Valon Bela godet ashpër Zeqirija Ibrahimin nga Lëvizja BESA: "Zeka i Abisë. Deri dje, argat i BDI-së
Gruevski intervistë në televizionin e Kosovës: Shqiptarët gabuan anën (Video)
Muhamedi i VMRO-së: Ja për çka kanë nevojë shqiptarët
BDI sot në Shkup mbajti Konventën promovuese për zgjedhjet lokale 2017, promovoi kandidatët për kryetar komune
Aleanca për Shqiptarët sot në Bogovinë themeloi degën e Asambles së Femrës
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.