« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
« Analizë » "Dy fytyrat e Zaevit"
Meta komunikon më artistët në Facebook
Ilir-Meta-interviste.jpg

Për shkak të protokollit jemi mësuar që krerët e shtetit të flasin vetëm në aktivitetet, takimet zyrtare dhe të qëndrojnë brenda formatit institucional. Por ky rregull duket se nuk vlen për Presidentin Ilir Meta.

Ndryshe nga paraardhësit e tij në këtë post, Presidenti Meta është i pranishëm jo vetëm me mesazhet në takimet publike e media, por edhe me kontaktet të drejtpërdrejta me qytetarët dhe komunikimet në rrjetet sociale.

Në adresën personale në Facebook, kreu i shtetit dje ka postuar momente nga dekorimi me titullin “Nderi i Kombit” të artistit Besim Zekthi. Të shumtë kanë qenë artistët që kanë shprehur qëndrimet e tyre në adresën personale të kreut të shtetit për këtë vlerësim.

Presidenti Meta ka zgjedhur tu përgjigjet personalisht shumicës së artistëve. Mes tyre bien në sy komentet me artisen Myfarete Laze dhe Marjana Kondi.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.11.2017, 21:00  | T.E. | 421 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bekim Jashari në Zajaz: Ali vëlla, jemi në rrugë të mbarë
« Analizë » Ballkani i rrezikuar nga politika ruse, Maqedonia një shtet i brishtë
Zaev godet "arkat" e pasanikëve
Nikovski: Luftërat e reja në rajon hapin rrugën e Rusisë, këtë nuk e dëshiron Uashingtoni
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.