« Në emisionin e rradhës në INSIDE do të ndiqni » KU ËSHTË SHTABI I XHIHADISTËVE NË MAQEDONI?
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
Zaev i hap dyert PDSH-së për në qeveri, sinjali i parë rikonstruim i Qeverisë?
zaev1234.jpg

Shkup, 23 tetor - Nëse dëshiron, PDSH e Menduh Thaçi është e mirëseardhur në shumicën parlamentare, kështu ka deklaruar kryeministri Zaev i cili ka paralajmëruar edhe zgjerimin e shumicës parlamentare. I pyetur nëse me këtë strategji pranon edhe deputet të ri nga opozita dhe partitë shumicë kërkon përkrahje për hapjen e problemit të ndryshimit të emrit ai tha se pa përkrahjen e VMRO-së kjo problematikë as që mund të diskutohet, transmeton Zhurnal.mk

Zaev është i bindur se jo vetëm që do të zgjerojë shumicën por edhe do të vetëdijësohet opozita, pasiqë deputetët nën llupën e VMRO tashmë janë deklaruar se nuk pajtohen me politikat e VMRO, por ai pret që të rreshtohen në rradhët e shumicës.

Zaev është i habitur nga deklaratat e Gruevskit se zgjedhjet lokale janë të manipuluara pasiqë sipas tij nuk ka pasur asnjë parregullësi.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 23.10.2017, 18:21  | T.E. | 6,368 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
4 momentet kur Nora Istrefi doli pa të brendshme (Foto)
« Në emisionin e rradhës në INSIDE do të ndiqni » KU ËSHTË SHTABI I XHIHADISTËVE NË MAQEDONI?
Paralajmërohet shi, erë dhe borë e fuqishme ditëve në vazhdim
Kryetari i Kumanovës Dimitrievski me dy shefa kabineti, njëri shqiptarë
Video nga aksioni i mbrëmshëm i MPB dhe DAP në Tetovë, Gostivar dhe Prilep
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.