« Në emisionin e rradhës në INSIDE do të ndiqni » KU ËSHTË SHTABI I XHIHADISTËVE NË MAQEDONI?
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
Çairasit - Zekës: Të kanë skaduar çokollatat
22773237-10212447294009142-699828252-n-750x430_1508761730-3704369.jpg

Shkup, 23 tetor - Kandidati i Lëvizjes BESA për kryetar të komunës Çair, në mungesë të programit e projekteve se si duhet të duket komuna në mandatin e tij ka dalë me ide që çairasve tu japë çokollata, transmeton Express.

Pas nënçmimit të çairasve kur në një emision debativ i quajti rrugaç të rinjtë, çokollata e Zeqirja Ibrahimit është edhe një nënçmin për të gjithë çairasit.
Gjithë kjo panikë e Abijës Zekë dhe humbjen të cilën do ta pësojë me 29 tetor ka detyruar që çairasit ti konsiderojë si fëmijë e jo si të rritur në moshë e për këtë qëllim në vend të një jete të re ai bashëvendasve tij tij u jep mesazh se ata kanë vlerë sa një çokollatë e vogël. Me këtë veprim dhe çokollata, Zeqirja Ibrahimi u jep mesazh indirekt çairasve duke u thënë se ju jeni fëmijë e po ju japë çokollata.

Shumë prej atyre që i kanë provuar nuk i ka habitur shija e hidhur dhe çokollata me ngjyrë të dalë boje,  për arsye të thjeshtë, se skadenca e tyre mban datën e 27 prillit. Ditën kur kjo parti dhe kandidati i tyre Zekirija Ibrahimi ia dhanë vrapit me të katra nga salla e Parlamentit duke lënë aty jo vetëm “partnerët” e koalicionit të tanishëm, por edhe përgjegjësinë për dijeninë e skenarit të përgjakshëm që kishte përgatitur VMRO-DPMNE.

Çokollatat kanë skaduar,  e mira në këtë mesele çokollatash është se ato që e provojnë mund vetëm të hidhërohen nga shija, por nuk mund ta kapërdijnë dhe të helmohen pasi afati i përdorimit është i shkruar qartë mbi to dhe mban datën  27 prill 2017, ditë që pak shqiptarë mund ta shlyejnë nga memoria.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 23.10.2017, 16:36  | Xh.I. | 4,160 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
4 momentet kur Nora Istrefi doli pa të brendshme (Foto)
« Në emisionin e rradhës në INSIDE do të ndiqni » KU ËSHTË SHTABI I XHIHADISTËVE NË MAQEDONI?
Paralajmërohet shi, erë dhe borë e fuqishme ditëve në vazhdim
Kryetari i Kumanovës Dimitrievski me dy shefa kabineti, njëri shqiptarë
Video nga aksioni i mbrëmshëm i MPB dhe DAP në Tetovë, Gostivar dhe Prilep
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.