« Në emisionin e rradhës në INSIDE do të ndiqni » KU ËSHTË SHTABI I XHIHADISTËVE NË MAQEDONI?
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
Vettingu troket për pak ditë, krerët e gjykatave: Të korruptuarit të ikin vetë…
vetting-drejtesi-reforma.jpg

Prishtinë, 23 tetor - Krerët e gjykatave kryesore në vend do të jenë të parët që do të hetohen nga organet e Vetting-ut në lidhje me pasuritë e tyre. Për Klan Plus janë prononcuar Bashkim Dedja, Sandër Simoni dhe Xhezair Zaganjori.

Ata u bëjnë thirrje të korruptuarve në drejtësi të tërhiqen para se mbi ta të bien pasojat e procesit që do t’i ndëshkojë për pasuritë e vëna në kundërshtim me ligjin, gjatë ushtrimit të detyrës.

“Vettingu është një detyrim ligjor që duhet të kalojnë të gjithë gjyqtarët dhe prokurorët, ai që e ndjen veten që është i kërcënuar nga vetingu duhet të largohet me dëshirë mos të presi ta largojnë të tjerët”, tha Dedja.
Ndërkohë pritet që procesi të nisë më 1 Nëntor dhe subjekti i parë do të jenë Kryeprokurori Adriatik Llalla, Kreu i Gjykatës së Lartë Xhezair Zaganjori dhe  ai i gjykatës Kushtetuese Bashkim Dedja. /b.d

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 23.10.2017, 15:11  | Xh.I. | 570 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
4 momentet kur Nora Istrefi doli pa të brendshme (Foto)
« Në emisionin e rradhës në INSIDE do të ndiqni » KU ËSHTË SHTABI I XHIHADISTËVE NË MAQEDONI?
Paralajmërohet shi, erë dhe borë e fuqishme ditëve në vazhdim
Kryetari i Kumanovës Dimitrievski me dy shefa kabineti, njëri shqiptarë
Video nga aksioni i mbrëmshëm i MPB dhe DAP në Tetovë, Gostivar dhe Prilep
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.