« Në emisionin e rradhës në INSIDE do të ndiqni » KU ËSHTË SHTABI I XHIHADISTËVE NË MAQEDONI?
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
Çështja “Tahiri”, PD bojkoton komisionet deri të mërkurën
PD-SELIA_1.jpg

Tiranë, 23 tetor - Duket se deklarata e ditës së sotme nga kryeministri Edi Rama, lidhur me qëndrimin për të votuar kundër kërkesës së prokurorisë për arrestimin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahirit, kanë bërë që deputetët të PD-së të bojkotojnë Komisionin e Ligjeve.

Siç mësohet bojkotimi i deputetëve të PD-së që anëtarë komisionesh do vazhdojë deri ditën e mërkurë, kur pritet që parlamenti të votojë për kërkesën e prokurorisë për Tahrin.

Ende nuk dihet se çfarë qëndrimi do të mbajë PD-ja pas të mërkurës, ndërsa Rama tha sot se nuk do të votohet asnjë kërkesë për arrestime deputetësh nëse prokuroria nuk do të gjejë prova, për të bazuar kërkesën e saj.

Ish-ministri i Brendshëm është vënë në akuzë në Prokuroria e Krimeve të Rënda, si i përshirë në dosjen ‘Habilaj’, grup trafikantësh të lëndëve narkotike.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 23.10.2017, 11:53  | Xh.I. | 509 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
4 momentet kur Nora Istrefi doli pa të brendshme (Foto)
« Në emisionin e rradhës në INSIDE do të ndiqni » KU ËSHTË SHTABI I XHIHADISTËVE NË MAQEDONI?
Paralajmërohet shi, erë dhe borë e fuqishme ditëve në vazhdim
Kryetari i Kumanovës Dimitrievski me dy shefa kabineti, njëri shqiptarë
Video nga aksioni i mbrëmshëm i MPB dhe DAP në Tetovë, Gostivar dhe Prilep
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.