« Në emisionin e rradhës në INSIDE do të ndiqni » KU ËSHTË SHTABI I XHIHADISTËVE NË MAQEDONI?
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
Basha thirrje SHBA-së e BE-së: Ndalni Ramën, po bën presion ndaj Prokurorisë
bashaaaaaaaaa.jpg

Tiranë, 23 tetor - Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha reagoi ndaj deklarateve të Edi Ramës.

Edhe pse Tahiri u përjashtua nga të gjitha funksionet brenda PS-së që të hetohet si deputet i lirë për liderin e opozites është e pamjaftueshme.
Bash iu drejtua me një thirrje të hapur BE-së e SHBA-së dhe parntereve të tjerë që ndihmuan në hartimin dhe miratimin e refomës në drejtësi që ti bëjnë presion Ramës për të ndërprerë menjëherë fushatën e kërcënimeve ndaj drejtësisë.

Kreu i PD-së deklaron se fushata e kërcënimeve dhe sulmeve që Edi Rama, Fatmir Xhafa, Saimir Tahiri e shumica në pushtet kanë ndërmarrë prej tre ditësh ndaj prokurorisë është një lojë e rrezikshme dhe thellon pandëshkueshmërine.

Sipas Bashes nëse qeveria do të lejohet të shantazhojë, kërcënojë dhe frikësojë drejtësinë, korrupsioni dhe krimi në shqipëri do të rritet më tej.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 23.10.2017, 11:44  | Xh.I. | 367 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
4 momentet kur Nora Istrefi doli pa të brendshme (Foto)
« Në emisionin e rradhës në INSIDE do të ndiqni » KU ËSHTË SHTABI I XHIHADISTËVE NË MAQEDONI?
Paralajmërohet shi, erë dhe borë e fuqishme ditëve në vazhdim
Kryetari i Kumanovës Dimitrievski me dy shefa kabineti, njëri shqiptarë
Video nga aksioni i mbrëmshëm i MPB dhe DAP në Tetovë, Gostivar dhe Prilep
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.