« Në emisionin e rradhës në INSIDE do të ndiqni » KU ËSHTË SHTABI I XHIHADISTËVE NË MAQEDONI?
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
Shqipëria dhe Kina në akuarel (Video)
akuar.jpg
Loading...

Ekspozita e Helidon Halitit dhe Li Xiaocheng në Muzeun Historik Kombëtar

Bashkëpunimin e tyre, dy piktorët e akuarelit, shqiptari Helidon Haliti dhe kinezi Li Xiaocheng  fillimisht e prezantuan në Kinë. Për publikun e Tiranës, nga mbrëmja e së premtes është e vizitueshme në Muzeun Historik Kombëtar. Titullohet “Home and abroad” dhe sjell peizazhe në akuarel nga Lindja e Largët dhe vendi ynë.

Li Xiaocheng: “Jam shumë i lumtur që m’u dha rasti të vizitoj Shqipërinë, me një pamje të mrekullueshme. Jam mjaft i lumtur që arrita të hap një ekspozitë në vendin tuaj”

Helidon Haliti: “Jam vërtetë i mrekulluar nga kjo eksperiencë, por jam i bindur se edhe miku gjithashtu pomerr surpriza të tjera. Një shtet tejet serioz është serioz për veten dhe i bën jashtëzakonisht seriozisht të gjitha ato aktivitete.”

Secili nga artistët prezantohet me 40 krijime, por siç Helidon Haliti e ka në traditën e tij, nuk do të mungojë as pikturimi në kohë reale për ti ofruar publikut jo thjesht vizitimin e një ekspozite, por edhe një eksperience ndryshe./Tv Klan/

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.10.2017, 09:51  | L.E. | 769 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
4 momentet kur Nora Istrefi doli pa të brendshme (Foto)
« Në emisionin e rradhës në INSIDE do të ndiqni » KU ËSHTË SHTABI I XHIHADISTËVE NË MAQEDONI?
Paralajmërohet shi, erë dhe borë e fuqishme ditëve në vazhdim
Kryetari i Kumanovës Dimitrievski me dy shefa kabineti, njëri shqiptarë
Video nga aksioni i mbrëmshëm i MPB dhe DAP në Tetovë, Gostivar dhe Prilep
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


E-mail: info @ zhurnal.al

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.